

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 680 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 7000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Height - Seated (Max) | 18 mm |
| Packaging | Bag |
| Impedance | 60 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.21 A @ 100 kHz |
Stock: 334
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21082
Ext.Price$0.21082
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21082 | $0.21082 |
| 10 | $0.18820 | $1.88200 |
| 50 | $0.16800 | $8.40000 |
| 100 | $0.14295 | $14.29500 |
| 500 | $0.12164 | $60.82000 |
| 1000 | $0.11698 | $116.98000 |
| 3000 | $0.11250 | $337.50000 |
